Kvalitná zrnková káva alebo čo dať do moka kanvičky?

Date:

Vlastniť kvalitný kávovar je snom asi každého milovníka kofeínového nápoja. Bohužiaľ vzhľadom na súčasnú ekonomickú situáciu a vysokú infláciu sa ceny kvalitných kávovarov vyšplhali do takmer závratných výšin. Ak by ste si aj tak chceli užívať chuť veľmi dobrej kávy, ponúka sa riešenie v podobe nákupu moka kanvičky. Jej obstaranie nie je vôbec drahé, a pritom si s jej pomocou pripravíte lahodnú kávu. Kvalitná zrnková káva tak nie je nedostupná.

Pre koho sú moka kanvičky?

Mnohí ľudia si myslia, že kvalitná zrnková káva je pre obyčajného spotrebiteľa dostupná iba prostredníctvom profesionálneho kávovaru, čo však nie je tak úplne pravda. V špecializovanom e-shope si totiž okrem kávových zŕn môžete zaobstarať aj moka kanvičku. Tá vznikla práve pre milovníkov kofeínového nápoja, ktorý chutí veľmi podobne ako espresso. Moka káva je však o trochu teplejšia, ale spoločným menovateľom je sila a plnohodnotná chuť kávy.

Ako si kávu pripraviť?

Príprava dobrej moka kávy tiež nie je nijako zložitá. Základom je nákup kvalitnej zrnkovej kávy zo špecializovaného e-shopu a taktiež vlastníctvo moka kanvičky. Väčšina variantov domáceho kávovaru sa skladá z 3 častí. Konkrétne sa jedná o spodnú časť s ventilom, sitko a vrchnú nádobu s piestom. Do spodnej nádoby jednoducho nalejete vodu, do sitka nasypete namleté kávové zrná a nasadíte hornú časť. Káva je pripravená pretlačením horúcej pary cez piest, kde para opäť kondenzuje.

Aká veľká je moka kanvička?

Na trhu samozrejme zoženiete niekoľko druhov moka kanvičiek, ktoré sa vzájomne líšia iba svojou veľkosťou. Všetky fungujú na rovnakom princípe, avšak je rozdiel, či si s vašou moka kanvičkou pripravíte iba 3 šálky dobrej kávy alebo až 9. Veľkosti kanvičky samozrejme musia zodpovedať množstvu použitej vody a tiež namletých kávových zŕn, aby si nápoj zachoval svoju jedinečnú plnú chuť a vôňu .

Do moka kanvičky vždy dávajte iba kvalitné zrná zo špecializovaného e-shopu. Chuť a arómu doma pripravenej kávy si určite zamilujete.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Viete, pre ktorých cyklistov sú určené krosové a trekingové bicykle? 

Jar je tu a je neprehliadnuteľné, koľko cyklistov sa...

Ako vybrať skriňu do spálne?

Spálňa by mala byť miestom, kde sa cítime v...

Vzdušný vyvetraný domov a ako ho dosiahnuť

Či už bývate v rodinnom dome alebo byte, je...

Ako fungujú podielové fondy a ako sa delia?

Podielové investičné fondy spravujú investičné spoločnosti. Vďaka týmto podielovým...